11 lipca, 2016

Nasza kadra

 

 Monika Bębenek

Od początku niepokorna, poszukująca innowacyjnych rozwiązań, krok po kroku samodzielnie tworzyła swoją drogę w pracy z kwiatami.

Organicznie związana z otaczającą ją naturą i czerpiąca z niej wszelkie inspirację.
Lubi podejmować wyzwania, w swoich pracach podejmuje dyskurs z najbliższą jej sztuką współczesną i dizajnem. Rzadko wyraża się w formie obiektu, preferując opcję instalacji. Równie ważne dla niej są klasyczne formy bukietu, jak i rozbudowane realizacje artystyczne, w swej pracy ceni kontakt z połączenia wyjątkowego materiału roślinnego i ludzkich emocji. Swoje umiejętności rozwija nieustannie, ostatnio na kierunku Experimental Plant Design w Norwegii. Często zapraszana na wydarzenia florystyczne oraz plenery artystyczne i festiwale Land Art.
Tworzy szkołę Kwitnące Horyzonty, w której  dzieli się wiedzą i pozytywną energią, stosując nieoczywiste rozwiązania metodyczne i z radością obserwuje rozwój uczniów i absolwentów, wspierając ich we własnych poszukiwaniach.

Współpracuje z wieloma szkołami i organizacjami florystycznymi : Norwegii, Finlandii, Holandii, Islandii, Włoch, Ukrainy, Łotwy, Białorusi oraz europejskimi organizacjami  –  Florint, Flornet. W Polsce współpracuje z Zespołem Szkół Jawor Medyk Art.
Międzynarodowy sędzia sztuki florystycznej, mistrz florystyki, vice mistrz Polski we florystyce, egzaminator OKE, przewodnicząca Komisji Egzaminacyjnej Izby Rzemieślniczej w Opolu, Ambasadorka Przedsiębiorczości Kobiet. Publikacje  we Floral Annual Art.

 

Piotr Bębenek

Piotr Bębenek, ukończył studia na Wydziale Zarządzania i Inżynierii Produkcji Politechniki Opolskiej, gdzie od początku zaangażowany jest w prace naukowo- dydaktyczne oraz organizacyjne realizowane w Katedrze Ekonomii i Badań Regionalnych oraz w Akademickim Inkubatorze Przedsiębiorczości Politechniki Opolskiej. W pracy dydaktycznej zajmuje się problematyką finansów przedsiębiorstw oraz rozwojem regionalnym woj. Opolskiego. W 2005 roku podjął pracę w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie ucząc przedsiębiorczości. Od 2001 roku szkoli i doradza innym. Wielogodzinne doświadczenie zdobyte w pracy warsztatowej z ludźmi, pozwala na profesjonalne podejście i doradztwo w przedsiębiorstwach. Uczestniczy w pracach na wdrażaniem i monitorowaniem regionalnej strategii innowacji woj. opolskiego. Od 2005 roku zajmuje się zarządzaniem projektami UE w AIP Politechniki Opolskiej.
Mocno stawia również na rozwój osobisty, dlatego często uczestniczy w rożnego rodzaju szkolenia, warsztatach, konferencjach. Jego pasją są konie. Chętnie bierze udział w rajdach konnych. Prócz tego regularnie gra w siatkówkę i jest fanem ZAKSY Kędzierzyn-Koźle oraz Polskiej reprezentacji. Jest pasjonatem kulinariów, ukończył kilkanaście kursów kulinarnych i wieczorami oddaje się pasji gotowania.
Jest osobą odpowiedzialną i zaangażowaną w podejmowane wyzwania. Ze względu na bardzo otwarte i entuzjastyczne podejście do nowych projektów i zadań identyfikuje się
z przyjmowanymi rolami, dokładnie i sumiennie realizując powierzone mu cele. Jest osobą komunikatywną, doskonale pracuję w grupie jak również samodzielnie. Duża liczba realizowanych projektów, inicjatyw, szkoleń czy imprez sprawiła, iż dobrze radzi sobie ze stresem, czyniąc go czynnikiem napędzającym, a nie demotywującym.


Renata Wieczorek

Jest absolwentką szkoły florystycznej Kwitnące Horyzonty. Mistrz i wykładowca z zakresu florystyki, specjalista florystyki ślubnej, pasjonatka rękodzieła, decoupage i ceramiki. Jej prace to zaskakujące precyzją rękodzieło, a patrząc szerzej na jej twórczość możemy się wiele o sztuce rękodzielniczej dowiedzieć.