11 lipca, 2016

Kompetencje

Kwitnące Horyzonty
 – kompetentna i wyjątkowa szkoła florystyczna!

 

Jesteśmy po to, aby kształcić profesjonalnych florystów, w różnych miejscach ich drogi zawodowej. Zapewniamy komfortowe warunki nauki, profesjonalną kadrę nauczycielską i ciekawe formy zajęć, dające możliwość kreatywnego rozwoju, zdobycia nowej wiedzy, dodatkowych umiejętności , działanie w grupie i własnych poszukiwań. U podstaw zawsze leży praca z roślinami, ale także jest miejsce na eksperyment, w którym przekraczamy ograniczenia rutyny i techniki. Istotnym elementem jest także własna praca uczniów i poszukiwanie samodzielnych rozwiązań, co przygotowuje do samodzielnego przygotowywania kreatywnych, ciekawych i kompetentnych projektów.

______🍃______

Proponujemy zajęcia, które:
pozwolą nauczyć się zawodu od podstaw 
poziom FLORYSTA

osiągnąć poziom mistrzowski w zawodzie 
poziom MISTRZ FLORYSTYKI

szybko pogłębić swoją wiedzę 
KURSY I WARSZTATY

kreatywnie się rozwijać 
MASTER CLASS I ROŚLINNY DESIGN

_____________🍃___________

Starannie dobieramy metody dydaktyczne do potrzeb naszych słuchaczy. Konstruowane przez nas strategie nauczania trafiają w sedno stojących przed nami waszych problemów.

Wzorem szkół europejskich, wybraliśmy miejsce spokojne, pozwalające zapomnieć o pośpiesznym rytmie dnia codziennego. Dzięki temu oferujemy komfortowe warunki nauki: cichą okolicę, szeroki dostęp do materiału roślinnego, a przede wszystkim przywilej skupienia się wyłącznie na florystyce w czasie trwania zajęć. Dysponujemy także miejscami noclegowymi dla uczniów i gości.
zobacz więcej

Kwitnące Horyzonty to przede wszystkim Monika Bębenek – vicemistrzyni Polski, międzynarodowy sędzia sztuki florystycznej z uprawnieniami FLORINT, sędzia OKE. To dzięki jej wiedzy i doświadczeniu w nauczaniu i praktyce zawodowej, międzynarodowym kontaktom i nieustannemu samorozwojowi, Kwitnące Horyzonty są wyjątkową szkołą florystyczną.

Dzięki utrzymywaniu  kontaktów z florystami i szkołami florystycznymi z zagranicy – oferujemy także zajęcia z nauczycielami z zagranicy.

Współpraca z artystami i rzemieślnikami z wielu dziedzin nie zawsze pokrewnych florystyce, owocuje pomysłami na ciekawe zajęcia tematyczne, w których brać udział mogą nie tylko uczniowie szkoły.

Nasi absolwenci osiągają sukcesy! To między innymi autorzy książek, laureaci konkursów, twórcy pokazów… i co najważniejsze, pracownicy i właściciele dobrych kwiaciarń, oferujących usługi florystyczne na najlepszym poziomie.

Profesjonalne bukiety i kompozycje kwiatowe to ich wizytówka!